עורך דין הייטק

תחום ההייטק הוא תחום פופולרי וחשוב מאוד כיום. ישראל ידוע כאומת הסטארטאפ וההייטק ובשנים האחרונות חברות בתחום ההייטק צצות כמו פטריות אחרי הגשם. הקמת חברה בהייטק איננה דבר פשוט. היא כרוכה במציאת משקיעים, גיבוש רעיון, הכנת מצגות, מציאת האנשים הנכונים בתקציבים הנכונים, קביעת מטרות ואופי עבודה כארגון ועוד. הרבה חברות בתחום ההייטק לא בהכרח שורדות כיוון שהן חשופות לתביעות בענייני קניין רוחני או פשוט בחירה לא נכונה של עובדים, היעדר משקיעים וכו'. 

העולם המשפטי בתחום ההייטק:

כל חברה בתחום זה תעשה בחכמה היא תצמיד אליה עורך דין הייטק מנוסה ומקצועי, עם הכרה והתמחות בתחום ההייטק, האינטרנט וקניין רוחני. עורך הדין ילווה את החברה מימי הקמה מול הרשויות ועד ההתנהלות השוטפת מול העובדים, הספקים, המשקיעים ועוד. במהלך העבודה השוטפת יש הצורך לעתים לרשום פטנטים, להכין הסכמים וחוזים שונים, לתווך ולייצג את החברה מול גופים שונים (כולל גופים ממשלתיים), ללוות את החברה בעת מכירת זכויות למוצר/שירות/נכס כלשהו שפיתחה החברה, בנושא פירוק שותפויות או הכנסת שותפים חדשים ועוד. 

איך לבחור עורך דין הייטק?

  • ניסיון – לניסיון יש משמעות אדירה בתחום זה. חשוב שהוא יבין היטב בתחום ההייטק והטכנולוגיה גם כדי לבנות אסטרטגיה משפטית נכונה ומקצועית עבור לקוחותיו, גם כדי להבין את המושגים שהם מדברים אתו עליהם וגם כדי לדבר על מה הוא מדבר מול השופט עצמו.
  • המלצות – תמיד טוב לקרוא המלצות, לשמוע המלצות ואפילו לבקש לשוחח עם לקוח עבר שהוא טיפל עבורו בתיק מסוים בהצלחה ולשמוע על חוויית השירות שלו מאותו עורך דין להייטק .
  • רצינות – האם עורך הדין עובד ממשרד ביתי קטן? יש לו משרד מסודר במרכז העיר? כמה עובדים נמצאים במשרד? האם החברה לוקחת על עצמה רק תיקים בתחומים שהיא מתמחה בהם או כל לקוח אפשרי שפונה אליהם?