הסדרת מעמד בני זוג – כל מה שצריך לדעת

במחיר של כרטיס טיסה, שיחה מעבר לקו האטלנטי או אפילו התכתבות בצ'ט, תוכלו לפגוש ולהתאהב עם מישהי או מישהו מסביב לעולם. אתם תרצו לחיות יחד בישראל, אך תצטרכו קודם לכן להסדיר את מעמד בן או בת הזוג בתור תושב קבע. הליך זה של הסדרת מעמד אזרח זר כרוך בהרבה בירוקרטיה, ניירת וטירטורים מכאן ועד להודעה חדשה, ולכן חשוב מאוד שאתם תתלוו עם עורך דין מוסמך ומיומן בתחום זה של אשרות כניסה ושהייה בארץ עבור בני זוג מעורבים.

אז איך מתחילים את התהליך של הסדרת מעמד?

ראשית נציין שקיימים שני מסלולים עבור תהליך של הסדרת מעמד בני זוג אם אתם רוצים לחיות יחד בארץ. המסלול הראשון הינו הסדרת מעמד לתושב קבע, וזה מיועד לזוגות שלא מעוניינים להתחתן או להינשא אלא להיות רשומים בתור "ידועים בציבור". המסלול השני, מורכב וארוך יותר הינו קבלת אזרחות, והוא מיועד לזוגות המעוניינים להתחתן.

לא משנה איזה מסלול תבחרו, תצטרכו קודם כל להגיש בקשה ולפתוח פניה במשרד הפנים המטפל בכל העניינים של אזרחות והגירה.

מהו סדרת הדברים בהליך הגשת הבקשה?

כיוון שלא כל אחד שמצהיר כי הוא רוצה לנהל קשר רומנטי עם אזרח ישראלי ורוצה לחיות בארץ נאמין לו, אחרת תהיה בעיה קשה של ניצול עניין זה לשם הגירה המונית לא חוקית, משרד הפנים קובע תקנות וכללים נוקשים על מנת להעריך את טיב הקשר ולברר אודות אמינותו. במילים אחרות, אתם תצטרכו להוכיח את חוזק וטיב הקשר שלכם באמצעות כל הוכחה קיימת בפניהם – מסמכים, תמונות משותפות, התכתבויות בטלפון במהלך חודשים, הצהרות של בני משפחה וחברים וכל מה שיכול לתרום.

לאחר מכן תעברו סדרה של תשאולים ובירורים באופן פרונטלי ורק לאחר מכן תקבלו אשרת שהייה של כשנה. לאחר מכן מדי שנה תצטרכו שוב לבוא ולהצהיר כי הקשר עודנו קיים. רק אחרי ארבע שנים תהיה אפשרות לקבל אשרת תושב קבע.

 

אנשים חיפשו גם >>> הסדרת מעמד בן זוג זר ידועים בציבור