תביעת תאונת עבודה – מתי וכיצד אנחנו יכולים להגיש תביעה כזו?

אחת התביעות הנפוצות ביותר בתחום האזרחי, היא תביעה על רקע תאונת עבודה. מדי שנה מוגשות אלפי תביעות כאלה, בין אם מדובר על תאונות משמעותיות ובין אם מדובר על תאונות קלות ופשוטות. 

תאונת עבודה היא כל אירוע המתרחש על רקע מקום העבודה. זו יכולה להיות תאונה בזמן העבודה, במקום עצמו וזו יכולה להיות תאונה המתבצעת מחוץ למקום העבודה, בין אם זה במסגרת העבודה ובין אם זה בדרך לעבודה או בדרך ממנה. ישנן הגדרות ברורות מתי התאונה מוגדרת כתאונת עבודה ומתי לא. 

תביעת תאונת עבודה מוגשת בעיקרון נגד חברת הביטוח, שכן מקום העבודה אמור לבטח את העובדים ולספק להם הגנה. אם חס וחלילה קורה משהו, אז העובד יכול לתבוע את חברת הביטוח במטרה לקבל פיצויים על רקע התאונה, כולל פיצויים שקשורים לעלויות הטיפול, אובדן יכולת להתפרנס וכן על היבטים נוספים במידה ויש סיבה לכך. 

איך עושים את זה בצורה נכונה?

בשביל להגיש תביעת תאונת עבודה, יש לפנות לעו"ד יניר הראל שמתמחה בתחום. הוא יכול לבדוק את הנושא, לבדוק את המקרה והאם חלים עליו התנאים בשביל שיהיה ניתן להגיש תביעה. כמובן שיש להציג את כל המסמכים הקשורים לאופי התאונה, החבלה והנזק שנגרם לעובד, בשביל לראות מה בדיוק קרה לו וכן למה הוא זכאי. 

צריך לציין, מעבר לעובדה שיש להגיש תביעה כנגד מקום העבודה וחברת הביטוח, יכול העובד גם להגיש תביעה כנגד ביטוח לאומי על מנת שהם יספקו לו את כל הזכויות המגיעות לו בחוק. כל אזרח במדינת ישראל משלם ביטוח לאומי מדי חודש, בין היתר בשביל שהוא יוכל לקבל עזרה במימון במידה והוא לא יכול לעבוד.