5 דברים שלא ידעתם על FACTA

חוק המיסוי האמריקאי קובע כי כל אזרח בכל מדינה בעולם, שיש בידו אזרחות אמריקאית, או שיש לו השקעות ומסחר בארה"ב עליו להגיש דוחות מס לארה"ב. גם אתם מסתפקים אם אתם מחויבים בהגשת הדוחות? לא יודעים איך לעשות את זה? רוצים לדעת עוד על חוק FACTA? הנה 5 דברים שלא ידעתם על FACTA.

הגשת דוחות מס

 1. מה זה חוק FACTA?
  חוק זה נכנס לתוקפו ביולי 2013 ומטרתו העיקרית בעולם היא להילחם בגירעון ההולך ומעמיק של תקציב המדינה. במסגרת החוק, חייבת רשות המיסים הישראלית לדווח לרשות המיסים האמריקנית על כל החשבונות הפיננסיים המוחזקים בארץ על ידי בעלי גרין קארד או אזרחי ארה"ב.
 2. דיווח
  במסגרת החוק חייבים לדווח אזרחים אמריקאים או מחזיקי גרין קארד, גם אם הם אינם גרים או שיש להם נכס בארה"ב. אלה חייבים בדיווח על חשבונות פיננסיים שעולים על סכום של 10,000 דולר. 
 3. חשבונות
  החשבונות עליהם צריך לדווח הם כל חשבון בהם הלקוח בעל האזרחות הוא שותף / בעלים / מורשה חתימה, הן בחשבון עו"ש הן בשאר סוגי החשבונות כמו תיק ניירות ערך, פקדון, קרנות פנסיה וכיוצא בזה.
 4. אכיפת החוק
  החל מכניסת החוק לתוקף, החלו רשויות המס האמריקאיות לאכוף את הגשת דוחות המס בידי אזרחים אשר עליהם חלה כאמור, חובת הדיווח. אי הגשה של הדוחות נחשבת עבירה פלילית שנושאת עימה עונש חמור. לכן, לא כדאי להתעצל והימנעו מאי נעימויות.

החזרים


בנוסף, יש גם רווח. החזרי המס לזכאים לכך, יכולים להיות גבוהים מאוד. אמנם מדובר בתהליך מורכב לפעמים שדורש מכם הרבה, אך במידה ואתם זכאים להחזרים, תקבלו סכומים נכבדים מאוד. מידע נוסף באתר https://www.americandocs.co.il/