ייצוג נפגעות פגיעה מינית – מה חשוב לדעת

אחד מסוגי העבירות הקשות ביותר הקיימים בספר החוקים הישראלי, ללא צל של ספק, הן עבירות שקשורות לפגיעה מינית. לצערנו הרב, אנחנו נחשפים לא כך לא מעט דרך התקשורת ולעיתים גם דרך אנשים קרובים אלינו, אשר חווים זאת בעצמם. מדובר על עבירות המתרחשות, לא פעם, במשפחה, מקומות עבודה, מוסדות חינוך, מוסדות בריאות, מקומות בילוי, וכן בכל מקום אחר באופן אקראי. 

נפגעות פגיעה מינית חוות סיטואציה מאוד לא פשוטה, לא רק בזמן וכתוצאה מהפגיעה, אלא גם לאחר מכן, כאשר הן נדרשות להגיע אל המשטרה בשביל להעיד על העבירה ובהמשך, במידה והן מוזמנות אל בית המשפט להעיד על העבירה מול השופט, התובע והסנגור. ישנן נשים רבות שמתארות את הסיטואציה כטראומה שנייה, ולא יותר פשוטה מאשר הראשונה. 

נפגעות פגיעה מינית צריכות להיעזר בייצוג משפטי הולם, ייצוג נפגעות פגיעה מינית מקצועי ואיכותי, אשר יאפשר להן לעבור את התקופה הזאת בצורה אופטימאלית, למרות הקשיים הרבים. בוודאי אם מדובר בסיטואציה מורכבת, קשה, אשר מחייבת התמודדות מול הגורם הפוגע. 

מה חשוב לדעת על ייצוג נפגעות פגיעה מינית?

ראשית, הרבה פעמים עורכי או עורכות דין שוכחים שלא מדובר בלקוחה רגילה. לא מדובר בלקוחות שעברו טראומה קשה מאוד שיכולה להשפיע על החיים שלהן מהיבטים שונים. לכן חשוב מאוד להיות שם בשבילן, לא רק בהיבט המשפטי המקצועי אלא גם מעבר לכך. אם יש צורך, יחד עם עו"ד פגיעה מינית רצוי גם להיעזר באנשי מקצוע לשם כך. 

שנית, כמו במקרים רבים, רצוי להקשיב להן ולא למהר לעשות את הדברים אך ורק על פי ההיבט והצורך המשפטי, אלא גם על פי היבטים אחרים, יותר אנושיים, יותר אישיים, כלליים יותר. שיכולים להתאים לסיטואציה כך או אחרת.