שחרור ממעצר

שחרור ממעצר – סוגי המעצר הקיימים בישראל

הנה זה קרה! ביום בהיר אחד אתם שומעים דפיקה בדלת, ומזהים שוטרים שהגיעו לבצע מעצר שלכם או של אדם אחר קרוב לליבכם, וכעת אבודים ומבוהלים, אתם מחפשים את הדרך לצאת מן התסבוכת אליה נקלעתם.

אם ביצעתם עבירה או שאתם מואשמים באחת כזאת (בעיקר עבור לא עוול בכפכם) – חשוב שתדעו כי שירות של עורך דין פלילי סייע לכם מאד לעבור את הסיטואציה הלא נעימה הזאת בשלום.

מלבד זאת, אם תכירו את סוגי המעצרים הקיימים, תוכלו להבין טוב יותר מה מצבכם ולדעת כיצד להתמודד עם מעצר שלכם או של אדם קרוב.

אז מהם סוגי המעצר הקיימים וכיצד אפשר להשתחרר בקלות?

מעצר מכל סוג הוא לא סיטואציה שבה אנו רוצים להיתקל, בעיקר שהוא נעשה על לא עוול בכפינו. אז אילו סוגי מעצב קיימים במדינת ישראל? הנה הסוגים השונים:

מעצר ללא צו – סוג מעצר זה מתבצע על ידי שוטר שהסמכתו מאפשרת לו להביא חשוד למעצר גם ללא צו של בית המשפט. את הנעצר מובילים לבית המשפט כדי להאריך או לסיים את תקופת המעצר.

מעצר עם צו – סוג זה של מעצר נעשה עם צו של בית משפט או צו של פקיד בעל סמכות להוציא את הפקודה לפועל.

מעצר מנהלי – מעצרים מסוג זה קורים בזמני חירום כמו בהפקת טרור או בפעילות מסכנת חיים.

מעצר אזרחי – מעצר שנוי במחלוקת אך יכול להתרחש בעיקר בזמן בו אזרח שהבחין בעבירה, מבצע מעצר אזרחי של החשוד עד הגעת כוחות המשטרה או הביטחון למקום.

מעצרים מתוקף חוקים ייחודיים – מעצר שנעשה על ידי משטרת ההגירה, משטרה ירוקה, אנשי מכס ועוד.

כיצד אפשר להשתחרר ממעצר במהירות?

במידה ואתם נמצאים או מובאים למעצר, חפשו אחר עורך דין פלילי שיוכל לספק לכם ליווי, ייצוג ואף ביצוע עסקה עם הרשויות על מנת שתוכלו להשתחרר כמה שיותר מוקדם מהמעצר בו אתם נמצאים. בכך תוכלו להקל על החוויה הקשה ולפתור את הנושא במהירות.

המידע באדיבות אתר https://7law.co.il/