תביעת תאונת עבודה

10 דברים שאתם חייבים לעשות לפני תביעת תאונת עבודה

תביעת תאונת עבודה הפכה לאחד הנושאים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות. אנשים רבים שעד עכשיו בחרו לשתוק ולהתעלם, מתחילים לשנות את הגישה שלהם ולהתחיל לתבוע את המעסיק בעקבות תאונות עבודה שונות שהם חוו. למעשה, מדובר על מגוון רחב של תאונות, אשר יכולות להיחשב תחת הכותרת של תאונות עבודה, ראו הרחבה בלינק http://fclaw.co.il/work-accidents-disability-percentages. מספיק שנפלתם במקום העבודה שלכם, הייתם מעורבים בתאונת דרכים, נפצעתם במסגרת העבודה – כל המצבים האלו נחשבים לתאונת עבודה. על מנת לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם, יש צורך לנקוט מספר פעולות חשובות.

מה עושים לפני שמגישים תביעת תאונת עבודה?

השלב הראשוני יהיה לעדכן את המעסיק לגבי התקרית. יש צורך ליידע אותו לגבי נסיבות התאונה, על מנת שיוכל לאשר זאת בשלב מאוחר יותר, כשיגיעו הטפסים המתאימים מביטוח לאומי. השלב הבא יהיה לפנות לביטוח לאומי ולדווח להם על נסיבות התאונה בצורה המדויקת ביותר. יש צורך לציין את כל הפרטים האפשריים, היות ובשלב מאוחר יותר הם יבדקו תחת זכוכית מגדלת. במידה ומישהו היה עד להתרחשות התאונה, יש צורך לציין זאת בשלב המוקדם ביותר. מי שייזכר לעשות זאת מאוחר מידי, ייחשב לא אמין בפני בית המשפט.

כאשר פונים לקבלת טיפול רפואי בבית חולים או בקופת חולים, חשוב לציין מראש שמדובר על תאונת עבודה. מי שלא ידאג לציין זאת, עלול לסבול מחוסר אמינות. חשוב כמובן לשמור על כל הניירת הרפואית וכל האישורים הרלוונטיים למקרה, כדי להגיש אותם בבוא העת לביטוח הלאומי.

כאשר פונים לביטוח לאומי, יש צורך לפרט את כל סוגי הפגיעות שמהם אתם סובלים. יש צורך לפרט לגבי האיברים שנפגעו, היות והם אלו שקובעים את דמי הפגיעה שתקבלו מביטוח לאומי. בנוסף, איברים שלא תפרטו כחלק מהפגיעה, לא תקבלו עליהם כיסוי הוצאות רפואיות. חשוב לדעת כי החוק מאפשר לפנות לביטוח לאומי רק עד שנה מרגע הפגיעה, כך שלא מומלץ להתמהמה.

לסיכום, תביעת תאונת עבודה הינה עניין רציני שאין לזלזל בו. מומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום, כדי לקבל את כל הייעוץ המשפטי הנחוץ, לצורך מיצוי הזכויות שלכם.