גניבה ממעסיק

גניבה ממעסיק – דבר ראשון תתייעצו עם עו"ד!

אחת העבירות הנפוצות ביותר שקיימות, היא גניבה ממעסיק. מדובר על עבירות שנמצאות על מגוון רחב של הסקאלה, בין גניבות קטנות של פריטים בודדים לבין גניבות ומעילות בסך של אלפי, עשרות ולעיתים אפילו מאות אלפי שקלים ומעלה מכך.

למעסיק יש דרכים שונות לגלות שגונבים ממנו, בין אם זה באמצעות מצלמות אבטחה, בין אם זה באמצעות בדיקה בספרים, ובין אם זה באמצעים אחרים. ישנם מעסיקים שסומכים על העובדים שלהם בכל עת ולא בוחנים עד שהם מגלים חשד, לעומת זאת, ישנם מעסיקים שכן חושדים בעובדים שלהם או שהם רוצים להיות בטוחים שלא יקרה כלום ועל כן, הם בוחנים כל הזמן מה מתרחש.

חשד לגניבה ממעסיק זה כמובן חשד מאוד משמעותי שאם מתגלה כאמת, הרי שזו יכולה להיות עבירה לא פשוטה. מצד שני, עצם זה שקיים חשד איננו אומר דבר. לכן, חשוב מאוד ברגע שמתגלה דבר כזה, ברגע שהמעסיק חושד בכם או מזמין משטרה בשביל לבדוק את העניין, אזי שעליכם לפנות אל עורך דין מקצועי כמו גיל באיער שיטפל בעניינכם וייצג אתכם.

מדוע לא כל חשד הוא בהכרח עבירה? ראשית, במקרה שהמעסיק חושד בכם, עליו להוכיח שאכן היתה גניבה ואכן אתם אחראים עליה. הוא לא יכול לטפול עליכם אשמה כך סתם.

שנית, צריך לוודא היטב, שהדבר בוצע כפי שהוא טוען שזה בוצע. כלומר, נניח מתברר שחסר אלמנט מסוים בעסק, ייתכן והתרחש דבר שונה לגמרי, בשביל לספר את הסיפור שלכם, רצוי שעורך דין ייצג אתכם ויעזור לכם לספר את הסיפור.

שלישית, בכל מקרה של חשד כזה, עדיין קיימות לכם זכויות מסוימות, עדיין צריכים לעשות לכם שימוע, לשמוע את הצד שלכם, זכותכם לשמור על זכות השתיקה, יש דברים רבים שאתם יכולים לעשות בשביל להתמודד עם הטענה לעבירה. אף מעסיק ואף גורם לא יכול לטעון נגדכם מבלי שתוכלו לעמוד מנגד ולהגן עליכם.

כמובן שכל זה גם חל על כל מפגש מול המשטרה וכן בבית המשפט, אם וכאשר העניין מגיע לפתחו ונידון בו ברמה כזו או אחרת.