עורך דין מעצרים

ייצוג בהליכי מעצר

סוגיית המעצר עולה לרוב בתחילת ההליכים הפליליים. הליך המעצר יכול להשפיע רבות על המשך ההליך המשפטי, הן מבחינת יכולת המשטרה לאסוף ראיות והן על רוחו של העצור. ישנם כמה סוגים של מעצרים, מעצר ראשוני (מוגבל ל-24 שעות, מעצר זה איננו חייב בהחלטת שופט), מעצר ימים ( כאשר המשטרה מחליטה שלא לשחרר את החשוד לאחר 24 שעות, יובא בפני שופט לבקשת הארכת מעצר) ומעצר עד לתום ההליכים ( במידה והוחלט להגיש כתב אישום כנגד החשוד, המשטרה יכולה לבקש הארכת מעצר נוספת מהשופט עד להעמדה לדין). כאשר אדם עומד בפני מעצר מכל סוג, חשוב שידע את זכותו לקבל ייצוג.

עוד בשלב החקירה הראשונית (ועדיף לפניה) מקבל העצור אפשרות החקוקה בחוק לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין על פי בחירתו. כאשר מבקש האדם להשיג את עורך הדין הפלילי שלו, אין באפשרות המשטרה להתחיל בהליכי החקירה עד להגעתו של עורך הדין (במידה ואין סייג הקבוע בחוק שמאריך את זמן הגעתו לפרק זמן לא סביר). כך גם במהלך חקירה פעילה יכול בכל שלב העצור לבקש להיוועץ עם עורך דינו והחקירה חייבת להיפסק עד להגעתו. שיחת ייעוץ במהלך חקירה משטרתית יכולה לתרום רבות לטובתו של החשוד ואף למנוע העמדה לדין. במידה ובסיום החקירה תחליט המשטרה שיש צורך להחזיק את החשוד במעצר לצורך המשך איסוף ראיות, מניעת שיבושי חקירה וגם לטובת שלום הציבור, יובא החשוד בפני שופט לצורך אישור בקשתה של המשטרה להמשך מעצרו.

ייצוג בעת בקשה להמשך מעצר

בעת העמידה בפני שופט, תטיח המשטרה בפני השופט את חשדותיה וסיבותיה לצורך המשך מעצרו של החשוד. מנגד, עומדת זכותו של החשוד לחירות וחופש התנועה. המטרה של ייצוג על ידי עורך דין פלילי בעת הליכי מעצר הינה לדחות את בקשת המעצר על ידי הצגה עניינית של הטיעונים העובדתיים והמשפטיים. במידה והמעצר אינו נמנע, עורך הדין יכול לחתור להסכמה בין הצדדים או אל מול השופט לגבי מעצר בית עם כמה שפחות תנאים מגבילים על החשוד כדי לשמור על זכויותיו לחירות וחופש התנועה.

עוד מידע תוכלו למצוא בכתובת http://www.criminal-attorney.co.il/