רישום פטנט

10 הדיברות לרישום פטנט

ישנן לא מעט נקודות חשובות, אשר חשוב לקחת לתשומת לבכם כאשר מדובר על התחום של רישום פטנט. כל מי שעלה על רעיון גאוני, חידש המצאה קיימת או תרם משהו לשכלול ולשדרוג של מוצר קיים, חייב לפעול על פי הספר כדי להגן על המצאה שלו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא כמובן לרשום פטנט. מדובר על תהליך לא פשוט, אשר דורש לא מעט בריוקרטיה, מילוי טפסים, דיוק והבנה של נקודות המפתח השונות, דבר שאומנם ניתן לעשות בצורה עצמאית, אך הרבה יותר מומלץ להיעזר במקצוען. עורך פטנטים הינו בעל מקצוע שמתמחה בתחום, ויודע לכוון ולהדגיש את הנקודות השונות שיש לשים עליהם דגש בזמן הגשת הבקשה לרישום פטנט. מי שלא מדייק למשל בתיאור ההמצאה שלו, לא יוכל להגן עליה בצורה יעילה. לכן הדבר החשוב ביותר שניתן לעשות, הוא לבחור לעבוד עם עורך פטנטים מקצועי ומיומן.

רישום פטנט – כל מה שלא סיפרו לכם

השלב הראשון שתצטרכו לעשות, הוא לבדוק שאף אחד אחר כבר לא עלה על הרעיון שלכם. ניתן לבצע חיפוש עצמאי באמצעות האינטרנט, אך עדיף להיעזר במאגר הפטנטים כדי לקבל תשובה וודאית יותר. חשוב לא לדלג על השלב הזה, היות ובלעדיו יתכן שכל העבודה שתשקיעו בהמשך הדרך, תתברר כעבודה שנעשתה לחינם.

השלב הבא יהיה השלב של הגשת הבקשה לפטנט, דבר שמלווה בתשלום אגרה העומד על סכום של כאלפיים ₪. מדובר כמובן בסכום כסף לא קטן, אשר מצטבר לסכומי הכסף שהושקעו כבר בשלב הקודם, בנוסף לסכומים שישולמו בהמשך הדרך. כך שלפני שקופצים למים, כדאי לבדוק האם הדבר נכון לכם מבחינה כלכלית.

חשוב להגדיר בצורה מדויקת ומפורטת ככל האפשר את הפטנט שלכם, היות והגדרה לא מלאה עלולה לגרור תיקונים נוספים, הגשות נוספות, מריחת זמן וכמובן אין סוף של הוצאות מיותרות. לכן חשוב תמיד להיעזר באיש מקצוע כמו https://www.patents-il.co.il/, שידע להכווין אתכם למקומות הנכונים, ולתת דגש על העקרונות החשובים ביותר בתהליך הגשת הפטנט.

נקודה חשובה שכדאי לחשוב עליה מראש, היא באיזו מדינה אתם מעוניינים לרשום את הפטנט. לכל מדינה יש את החוקים והתקנות שלה בתחום, לכן חשוב לבדוק היכן הדבר יהיה משתלם במיוחד.