השכרת רכב לנהג חדש

חוקי נהג חדש ותקופת הליווי: המדריך המקוצר

רישיון נהיגה הוא כלי חשוב מאד לכל אדם בעולם ובמיוחד במדינת ישראל עם התחבורה הציבורית הבעייתית. מרבית חוקי הנהיגה הם קבועים וקל לעקוב אחריהם ולמלא אחריהם, במיוחד כאשר צוברים ניסיון על הכביש עם הזמן. עם זאת ישנו תחום אחד בו נעשים שינויים חדשות לבקרים והוא התחום של נהגים חדשים וצעירים שמתעדכן באופן שוטף בהתאם לנתונים שנאספים על הנהגים הללו. לפעמים בהחלט קשה לעקוב וממש לא מומלץ לעלות לכביש לפני שמבינים לגמרי איך לעשות את זה באופן חוקי ובגלל זה הכנו בעבורכם מדריך מקוצר שיעשה לכם סדר בנושא.

מלווה

לפי הסטטיסטיקות נהגים חדשים מתחת לגיל 24 מעורבים ביותר תאונות דרכים ולכן נקבע חוק הליווי. מלווה לנהג חדש צריך להיות מעל גיל 24 ועם ותק נהיגה של חמש שנים לפחות או ותק של שלוש שנים אם הוא מעל גיל 30. ניתן לבצע השכרת רכב לנהג חדש אך חשוב לשים לב כי במידת ויש חובה במלווה אין פטור כאשר מדובר ברכב שכור. תקופת הליווי היא לשישה חודשים כאשר בשלושת החודשים הראשונים החובה היא בכל שעות היום ובשלושה האחרונים רק לשעות החושך.

מגבלת נוסעים

בשנתיים הראשונות לקבלת הרישיון או עד שימלאו לנהג 21, הנהג החדש יכול להסיע אך ורק שני נוסעים נוספים ברכב. עם זאת אם מדובר בנהג חדש אחרי גיל 21 הוא איננו מחויב במגבלה הזו ויכול להסיע מספר נוסעים לפי המותר ברישיון הרכב.

שלט "נהג חדש"

בכל התקופה בה מוגדר נהג כ"נהג חדש" הוא מחויב בתלייה של שלט "נהג חדש" בשמשה האחורית כדי לעדכן את שאר משתמשי הדרך ואת רשויות החוק בסטטוס שלו.

עבירות תנועה

עבירות תנועה הן תמיד מיותרות ויפגעו בכל נהג, אך כשמדובר בנהגים חדשים ההשלכות לרוב חמורות אפילו יותר. עבירות חמורות כמו נהיגה בלי רישיון או עם רישיון לא תקף, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה במהירות מופרזת או ביצוע עקיפה לא חוקית, עלולים להביא במקרים של נהגים חדשים לשלילה מיידית ובהחלט מומלץ לנצל את השנים הראשונות לקבלת הרישיון ללמידה סבלנית ואיטית של חוקי הכביש.