נהיגה במהירות מופרזת – הכל על הסכנה של המהירות

מהירות הנסיעה מהווה מרכיב משמעותי מאוד לגבי הסכנה שבנסיעה. אין חולק על העובדה כי כל נסיעה עלולה להסתיים באסון. אך אם נוסעים במהירות סבירה ובזהירות הנדרשת הסכנה פחותה. ואילו אם המהירות עולה משמעותית הרי הסכנה אף היא עולה בהתאמה. וכל נהג יודע לומר כי כל שבריר שנייה בנסיעה עלול להיות הרה אסון. וככל שאנחנו טסים במהירות גבוהה יותר, כל שבריר שניה משמעותי יותר.

לשמור על החיים

כל נהג חייב להיות מושע לכוח שיש לו בידיים. כי לאחוז בהגה זה לא רק עניין של נוחות ומהירות. זה לא רק פותר בעיות ומאפשר להגיע לכל מקום בזמן. כי לאחוז בהגה זה תפקיד שדורש הרבה מאוד אחריות. אי אפשר לנהוג אם לא מודעים לכך. והמשטרה פועלת כדי להפחית את ההשתוללות על הכבישים. כי לא מעט נהגים מאבדים את הרסן ומטיסים את הרכב שלהם על הכביש בלי להתייחס לכללי הזהירות. הם מסכנים את החיים של עצמם ושל כל מי שחולף בקרבתם, בין אם זה ברכב ובין אם זה בהליכה רגלית.

עמידה לדין בגין מהירות מופרזת

מלבד לסכנה החמורה והממשית שאמורה להרתיע כל נהג, חשוב כי נדע שעל נסיעה במהירות מופרזת משלמים מחיר גם אם לא התרחשה תאונה בדרך. גם אם הגעתם בשלום על היעד ולא קרה לכם שום דבר לא טוב, אתם עשויים להפסיד הרבה מהנסיעה הזו. כי על מנת להרתיע נהגים מנסיעות במהירות מופרזת מועמדים לדין נהגים שכאלו. והמחיר שהם משלמים בהחלט משמעותי. הן מבחינת הקנסות המוטלים עליהם והן מבחינת הקושי לעניין החזרה לנהיגה לאחר התביעה. מדובר על תהליך מורכב וגם יקר שאף אחד לא שש למצוא בו את עצמו.
אליאס סיילס,
עורך דין לנהיגה במהירות מופרזת יכול לתת לכם ייעוץ מקצועי בנושא.