רשלנות רפואית בהריון

איך לזהות רשלנות רפואית בהריון?

ליווי רפואי הוא חלק בלתי נפרד מכל הריון. ככל שיש יותר קשיים, בעיות בריאות או סיבוכים יהיה צורך בתמיכה רפואית רציפה ומשמעותית יותר. אך למעשה כל ליווי הריון עלול להיות רשלני. התוצאות כמובן לא נעימות ופעמים גם חמורות. מומים שלא מזוהים, אבחון מומים שלא קיימים, דילוג על בדיקות נחוצות או ביצוע בדיקות פולשניות שפוגעות באישה או בעובר. לסיכום, הריון הוא תקופה מורכבת ומאתגרת, לצד האושר והציפייה יש לא מעט חששות ותהיות. לגורם הרפואי יש פקיד גדול מאוד בכל התקופה הזו.

האם חוויתי רשלנות רפואית?

הממסד הרפואי חותר לספק לכל מבוטח בקופת החולים או לכל פונה לרפואה הפרטית מענה מלא. המענה הזה נועד להבטיח את שלום המבוטח ולספק לו תועלת מקסימלית בהתמודדות רפואית ובפתרון בעיות בריאות. אך לא מעט מקרים מתבררים ככאלו שהובילו לתוצאות לא נעימות ולנזקים בריאותיים. כאשר חלק מהמקרים הללו הינם כורח המציאות ולא קשורים לפעולות כאלו ואחרות שביצע הגורם הרפואי. אך יש בהחלט מקרים שבהם הרופא או הצוות המטפל לא פעל במקצועיות הנדרשת ולא קיבל את ההחלטות הנכונות. מה שגרם בסופו של דבר לנזק לאם ולעובר או לאחד מבין השניים.

עורך דין שבוחן את המקרה

לא כל אחד יכול לזהות מקרים של רשלנות רפואית בהריון. אמנם יש מקרים שבהם המטופל חש שהוא לא מקבל טיפול הולם, וכי הצוות הרפואי לא טיפל בו באופן הנדרש והנזק שנוצר הינו תוצאה מכך. אך יש גם מקרים רבים אחרים בהם המטופל לא מודע לרשלנות ולא משער כי הטיפול בו לא בוצע כהלכה וזו הסיבה לנזק הרפואי. בכל מקרה של חשש יהיה נכון לפנות לעורך דין מומחה על מנת לזהות רשלנות רפואית בהריון.

אולי יעניין אותך גם תביעות נזקי גוף