מה זה ליטיגציה מסחרית? 5 דברים שיש להכיר

המונח ליטיגציה מסחרית הוא שם כולל לפעילות המתבצעת על ידי עורכי דין בעת ייצוג לקוחות עסקיים. ליטיגציה היא התדיינות וייצוג הנעשים במקרים מורכבים המתבררים בערכאות שונות וביניהם: בתי משפט, בוררויות, ועדות, רשויות וכדומה.

בליטיגציה מסחרית מדובר על דיונים בתיקים אזרחיים שיש בהם אלמנטים מסחריים המופיעים בחוזים והסכמים הקיימים בין שני הצדדים. במסגרת הדיונים מופיעים צדדים שלישיים הקשורים למקרה, יש צורך להתחשב בחוקים שונים הקשורים בו והמשפיעים עליו ועוד.

להלן 5 דברים שיש להכיר בנושא בהתאמה לתכונות שיש לזהות אצל עורך דין הנבחר לייצוג.

  1. צורך בידע רב – בין היתר הבנה בנושאים מסחריים, בחוקים ועוד. במהלך הדיונים מוצגים הסכמי סחר, הסכמי מימון ועוד. יש צורך בניהול משא ומתן מול תאגידים, חברות וגופים גדולים, יש צורך להציג את עמדות הלקוח בצורה ברורה.
  2. יכולות ייצוג בבית משפט – תכונה נדרשת מעורך דין הנדרש להוביל תיקים מורכבים, ומיומנות יסייעו להצלחה.
  3. תחום התמחות – בהתאם לתיק ולנושא הסכסוך. קיימים אף תיקים בינלאומיים ויש צורך להכיר את החוקים המתייחסים אליהם. התמחות והצלחות מהעבר משפרים את הסיכוי להצלחה.
  4. מיומנויות בין אישיות גבוהות – בין היתר: תחכום ומהירות מחשבה, אלתור ומציאת פתרונות יצירתיים להלכים פרוצדוראליים בלתי צפויים ואחרים. כושר ביטוי גבוהה, יכולות הקשבה, היכולת להבין את נציגי הצד השני, את הלכות הרוח של השופטים והמעורבים האחרים, היכולת לנהל דיון באווירה נינוחה ועוד.
  5. תשומת לב לפרטים הקטנים – בעלי חשיבות רבה בעת המשא ומתן והתהליך ובעת הסיכומים הסופיים.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות וליצור קשר עם ניר אביבי עורך דין מסחרי בעל מוניטין בתחום אשר מלווה ביחס אישי. יש חשיבות לתקשורת טובה ונכונה עימו. הוא בעל ידע רב וניסיון עשיר בתחום.