עורך דין לתאונות דרכים

מיהו עורך דין לתאונות דרכים מומלץ שעלי לשכור?

מאת: עורך דין אלי מאור, עורך דין תאונות דרכים

בכל הקשור לתביעות לנזקי גוף בין אם מדובר בתאונות דרכים ובין אם מדובר בתאונות אופנוע התהליך של הגשת תביעה בגין נזקי גוף נגד חברת הביטוח עשוי להיות תהליך ממושך ולעיתים אף כזה שלוקח פרק של זמן של מספר שנים.

רבים מהניזוקים בפגיעות גוף מתלבטים רבות מיהו עורך הדין לתאונות דרכים שיש לבחור לייצוג בתביעת תאונות דרכים? על מה חשוב ליתן את הדגש בבחירת עורך דין לתאונות דרכים? האם כדאי לפנות לייצוג אישי של עורך דין תאונות דרכים? או לפנות בכלל לייצוג קולקטיבי של משרד עורכי דין לתאונות דרכים? על שאלות אלו ועל שאלות נוספות ניתן תשובות מלאות ומפורטות במאמר זה, שמורכב מניסיוני במשך כ-20 שנים בייצוג של למעלה מ- 1,000 תביעות בתחום של נזקי גוף לרבות תביעות של תאונות דרכים עם פגיעה רב מערכתית בגין תאונת דרכים לניזוק אחד עם פגיעות מורכבות ומסובכות יחסית מבחינה רפואית, בשל מספר רב ביותר של חוות דעת רפואיות, עם נכויות רפואיות צמיתות (קבועות) וזמניות לעיתים בשיעור של 100% והכל לנפגע אחד בתאונת דרכים אחת!

במהלך ניסיוני בייצוג של תאונות דרכים, למדתי שתביעת תאונת דרכים הינה תביעה רגישה, שלעיתים מלבד נכות בתחום האורטופדי או הנוירולוגי, עשויה לכלול גם ובין היתר טענות לליקויים רגשיים או נפשיים שיביאו לקביעת אחוזי נכות בתחום הפסיכיאטרי. מטעם זה לדוגמא ומטעמים רבים אחרים במהלך תביעת תאונת דרכים נוצרים במקרים רבים יחסים אישיים בין עורך הדין לתאונות דרכים ובין הנפגע כתוצאה מתאונת דרכים, וזאת אף בטרם הוגשה תביעה בגין תאונת דרכים בבית משפט ואף בטרם התקיימו דיונים בתביעת תאונת דרכים.

מסיבה זו ומסיבות רבות נוספות, סבורני שאין יתרון של ממש בייצוג של משרד עורכי דין לתאונות דרכים וברוב המקרים בייצוג נפגעים בגין תאונות דרכים, הבנתי שהם מעוניינים הלכה למעשה בייצוג אישי של עורך דין תאונות דרכים, שייקח על עצמו באופן אישי את הייצוג מתחילתו ועד סופו ויהיה איתם בקשר שוטף עד השגת סכום פיצויים מקסימלי בסוף ההליך המשפטי.

עוד פרמטר חשוב לבחירת עורך דין לתאונות דרכים הינו ניסיון רב לא רק בייצוג אישי של תובעים בגין תאונות דרכים אלא גם בעברו בייצוג של חברות ביטוח שונות בתביעות של תאונות דרכים נזקי גוף, כך שלעורך דין לתאונות דרכים יש את הידע להנחות את התובע בגין תאונת דרכים מבחינת מהם הכללים המדויקים ומה יש לעשות מבחינה אקטיבית ומה מומלץ שלא לעשות מבחינה פסיבית, כשעורך הדין לתאונות דרכים יודע היטב ומניסיונו הרב, איך תביעת תאונת דרכים עובדת בפועל והלכה למעשה, וכמו גם מהו לדוגמא סכום פיצויים בפשרה סביר והוגן לסיום תביעת תאונת דרכים בבית משפט או מחוץ לבית משפט במסגרת פישור או גישור, וכמו גם מהן נקודות התורפה העיקריות של חברת ביטוח של רכב מנועי שלהן יש לתת דגש.

בשנים האחרונות עם עליה משמעותית במקרים תאונות דרכים נזקי גוף בכלי תעבורה דו גלגליים בכלל ובמקרים של תאונת קורקינט בפרט, ישנה חשיבות מיוחדת לבחירת עורך דין מומלץ לתאונות דרכים, כזה שמבין היטב ויודע להבחין לדוגמא בין סיטואציה של תאונת קורקינט אחת למשניה ועילת התביעה הרלבנטית מבחינה משפטית, והאם לדוגמא יש מקום לתבוע לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים או לתבוע לפי פקודת הנזיקין במקרים בהם תאונת קורקינט נגרמה בשל "תאונה עצמית" כמו לדוגמא פגיעה בבור בכביש, או פגיעה בשבר במדרכה שבגינה רוכב הקורקינט איבד את השליטה ונחבל בגופו, וזאת לעומת במקרים שיש לתבוע לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונת דרכים, בהן בתביעת תאונת קורקינט ישנה מעורבות של רכב צד ג' שפגע ברוכב הקורקינט והעיף אותו מהקורקינט למרחק רב ובשל כך גרם לו לחבלות קשות ולנזקי גוף של ממש.