היתרונות של עורך דין לחברות הייטק

חברות הייטק מושכות עניין רב והן מן המשפיעות והמובילות במשק הישראלי. רבות מהחברות הללו מתנהלות בצורה מאוד דינאמית, לעיתים עם שיתופי פעולה מול משקיעים זרים, חממות טכנולוגיות ועוד. לכל המעורבים בדבר, חשוב להכיר את היתרונות של עורך דין לחברות הייטק ולמה חשוב להתייעץ בו, בצומתי החלטה מרכזיים. 

ליווי משפטי בגיוס כספים 

חברות הייטק ניזונות לא מעט מכספי משקיעים. הכספים הללו מגיעים בסבבים. לעיתים הגיוסים נעשים ממשקיעים פרטיים ולעיתים מקרנות או ממקורות אחרים. עורך דין לחברות הייטק בעל מומחיות בתחום המימון והסכמי מימון, מלווה את חברות ההיטק במהלך גיוס הכספים למימון פעילות. 

ליווי משפטי בהכנסת משקיעים ודילול אחזקה 

אם לא נעזרים בעורך הדין בעל הבקיאות המספקת, הדבר עלול לפגוע בבעלי החברה בזמנים קריטיים. למשל, כאשר מכניסים לחברה משקיעים ומבצעים דילול החזקות. עורך דין לחברות הייטק יוכל לנסח את החוזה המתאים, שמצד אחד ישמור על האינטרסים של המשקיעים החדשים ומצד שני ישאיר זכויות שונות ומספקות, בידי היזמים והבעלים. 

רישום פטנטים והגנה על סודות מסחריים 

חברות הייטק שעוסקות בחדשנות, נוהגות לפתח פתרונות, פטנטים טכנולוגיים ורעיונות חדשים. יתרון חשוב של עורך דין המלווה את החברה ברגעים הנכונים טמון בהגנה על הנכסים הגדולים ביותר. על ידי רישום פטנטים, שומרת חברת ההייטק על פירות עמלה. ויש לזכור כי לעיתים ישנה הפרדה בין מי שמפתח בפועל את המוצר הטכנולוגי (עובד או צוות עבודה) לבין בעל הזכויות של הפטנט (חברת הטכנולוגיה בעצמה). 

כמו כן, עורך דין אמון על ניסוח הסכמים וחוזים אשר נועדו לשמור מכל משמר על הסודות המסחריים והעסקיים. כך לדוגמא, ניסוח חוזה מול עובדים שמונע מהם לצאת עם מוצר מתחרה אל להעביר סודות לחברות אחרות. מידע נוסף באתר https://www.ivri-kerner.co.il/