רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריוןהריון הוא לכל הדעות תקופה שכרוכה באינספור בדיקות וביקורים אצל הרופא. כל אישה הרה מעוניינת להיות רגועה ושלווה, ולוודא כי לעובר שלום וגם היא חווה את החודשים הללו באופן הטוב ביותר. לשם כך היא פונה למכונים שונים ואל רופאי נשים מקצועיים, ומבצעת את הבדיקות הנדרשות. אם כי לא פעם נשים מגלות כי הממסד הרפואי לא ענה על הציפיות שלהן, והטיפול או הבדיקות לא התבצעו באופן הולם. מה שבהחלט עלול לגרום לנזקים חמורים. כמו כן מידע לא מדויק שמקבלים בבדיקות עשוי להיות משמעותי מאוד, ולגרום לעגמת נפש מרובה.

האם הייתה רשלנות רפואית?

כדי להגדיר האם אכן הייתה רשלנות רפואית בהריון, והטיפול או הבדיקות לא התבצעו ברמה סבירה בהתאם לדרישות המקובלות חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מקצועיים. ולא מדובר רק על ייעוץ מקצועי בתחום עריכת הדין, כי אם על ייעוץ רפואי מטעם רופאים שאינם קשורים לממסד. וזאת כדי לבחון את הטיפול ואת התוצאה. בהתאם לקביעות של רופא זה ניתן לבדוק אפשרות של הגשת תביעה וקבלת פיצויים בגין רשלנות בהריון.

להיות מלווים עם גורם מקצועי

תקופת ההיריון והלידה הם תקופות עמוסות טכנית ורגשית. הם מהווים חודשים שיש בהם גם מתח ומעט חששות לקראת העתיד הבלתי ידוע. חשוב כל כך שכל אישה ובן זוגה יהיו מודעים לכך שלגורמים הרפואיים מולם הם מתנהלים יש אחריות כבירה והשפעה מכרעת על ההריון ועל העובר. לכן חובה לוודא כי הגורמים הרפואיים הם מקצועיים ומומלצים, ויש להם את כל הכלים כדי להבטיח טיפול ממוקד ונכון בהתאם לנסיבות ולמצב. כמו כן חובה לוודא כי כל הבדיקות המומלצות מתבצעות באופן הנדרש, והן חותרות לדייק את התוצאות ולהעלות את כל המידע הנחוץ להורים בשלב זה של ההיריון.

לקבל את כל מה שמגיע לכם

במידה ונתקלתם ברשלנות רפואית, והנכם סבורים כי הרופא או הטכנאי לא ביצע את תפקידו כנדרש ממנו. לא שיתף אתכם בהחלטות רפואיות או לא סיפק לכם את כל המידע – אתם עשויים להיות זכאים לקבל פיצויים על הנזק הזה.

לבירור גם על רשלנות רפואית במהלך לידה.