אזרחות פורטוגלית

הדרך הנכונה להוצאת אזרחות פורטוגלית

אזרחות פורטוגלית

בשנתיים האחרונות אנו רואים מגמת עלייה בכל הנודע למודעות כלפי הוצאת אזרחות פורטוגלית. אם זה בעקבות פרסומים שונים במדיה, ואם בעקבות כתבות בתקשורת. בשורה התחתונה – יש הרבה מאוד ישראלים שזכאים להוציא אזרחות פורטוגלית, ולו בשל היותם צאצאים למגורשי ספרד.

תהליך נכון וממוקד

ישראלים הזכאים לאזרחות פורטוגלית, רשאים להגיש בקשה לרשויות בפורטוגל (לאחר שהבקשה עברה את אישורה של הקהילה היהודית בפורטוגל כמובן). יש מי שבוחרים לעשות זאת באמצעות חברה ייעודית ומי שבוחרים בדרך עצמאית. פה נעצור לציין שכדי להיכנס אל התהליך באופן מושכל, יש להתייעץ עם עו"ד המתמחה בהוצאת אזרחות פורטוגלית. הימנעו מכניסה עצמאית לתוך התהליך, ולו בשל העובדה שמדובר בלא מעט בירוקרטיה ותהליכים מורכבים למול הרשויות – את התהליכים הללו תוכלו לצלוח בעזרתו של עורך דין שעוסק בתחום.

אזרחות פורטוגלית

מדוע מדובר באזרחות כל כך מבוקשת?

מידי שנה ישראלים רבים מגישים בקשות לקבלת אזרחות פורטוגלית, זאת בשל העובדה שהאזרחות הזו נחשבת לאזרחות אירופאית לכל דבר, ועל כן מחזיקי האזרחות זכאים להטבות באירופה בדיוק כמו כל אזרח אירופאי אחר. בין ההטבות הבולטות ביותר ניתן למצוא:

  • לימודי השכלה גבוהה במוסדות מוכרים ופופולאריים במיוחד באירופה. מלבד האפשרות ללמוד בחו"ל ולהתמקצע במקצועות ייחודיים, אזרחים אירופאיים זכאים לסבסוד בשכר הלימודים, ולעיתים אף זכאים ללימודים ללא עלות כלל.
  • רכישת נכסי נדל"ן בכל מדינות האיחוד באירופי.
  • כניסה לארצות הברית מבלי להוציא וויזה, אלא רק כרטיס מעבר. מדובר בכרטיס שניתן להוציא באמצעות האינטרנט, וזאת מבלי לבזבז זמן מיותר.
  • תנועה חופשית בין כל מדינות האיחוד, כשניתן להיכנס אל מדינות שונות ולצאת מהן בחופשיות.
  • מגורים באירופה – ניתן לגור בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי.
  • אפשרות לעבוד באירופה, וליצור קשרים עסקיים כמו גם רזומה מרשים.

מכאן, בהחלט ניתן לומר שמדובר באזרחות שמעניקה שלל יתרונות, ועל כן היא מבוקשת בקרב ישראלים רבים.

 

אם ברצונכם להוציא אזרחות פורטוגלית, מוטב לברר תחילה שאתם אכן זכאים. חפשו את שם משפחתכם ברשימת שמות המשפחה של צאצאי מגורשי ספרד ופורטוגל, ולאחר מכן, פנו לעורך דין על מנת שתוכלו להתחיל בתהליך. בהצלחה.