הסדר עם נושים – מה חשוב לדעת?

הסדר עם נושים הוא מונח שמתייחס לפתרון אשר עומד לרשותם של חייבים המצויים במצב של חוסר יכולת לפרוע את החובות הכספיים שלהם לבעלי החוב. במצב זה, חייבים רבים בוחרים להגיש בקשת לפתיחת הליכי חדלות פירעון מה שמאפשר להם להסדיר חלק כלשהו מהחוב שלהם מול בעלי החוב וכך לקבל הפטר מהתשלום של יתרת החוב בתום התהליכים. עם זאת, חשוב לדעת כי ישנם מקרים מסוימים שבהם יש אפשרות להגיע להסדר תשלומים מול הנושים מבלי שיהיה צורך להיכנס להליכי חדלות הפירעון וכך לחסוך כסף, זמן רב ופגיעה בשמו הטוב של החייב.

מהו הסדר נושים?

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי אשר נכנס לתוקפו בשנת 2019, הסדר נושים מהווה הסכמה בין חייבים יחידים או חברות ובין הנושים שלהם שבאו להסדיר את שינוי תנאי תשלום החוב. הסדר מעין זה מסייע לחייבים למחוק את החובות שלהם או לקבל הפטר. בכל אחד משלבי הליך חדלת פירעון והגבייה מול החייב יהיה ניתן להגיע להסדר מול הנושים עוד טרם נפתחו ההליכים.

אדם או חברה שנקלעו לחובות יכולים להידבר עם הנושים שלהם וזאת בכדי להגיע להסכמה מבלי שיהיה צורך בפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. בהידברות מול בעלי החוב ניתנת לחייבים האפשרות להגיע להסדר תשלומים אשר יביא תועלת גם להם וגם לנושים וגם לקבל הפטר ללא הכורח בהליך חדלות פירעון.

 החשיבות של בחירת עורך דין להסדר נושים

בכדי להגיע להסדר נושים בצורה הטובה והיעילה ביותר, חשוב מאוד לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה שילווה את התהליך בצורה הטובה ביותר ויאפשר הגעה מהירה וטובה להסדר מול הנושים של החייב עוד טרם נפתחים ההליכים נגדו וזאת בכדי שהתהליך יסתיים מהר יותר ובכי ששמו הטוב של החייב לא יפגע. מידע נוסף באתר http://www.evyatarlaw.co.il/