מס הכנסה לעיוורים

מה אומר החוק לגבי מס הכנסה לעיוורים

 

היום החוק במדינת ישראל קובע כי ישנת הטבת מס משמעותית עבור עיוורים ובעלי לקויות ראייה. למעשה, אדם עיוור זכאי לקבל פטור מס הכנסה לעיוורים. כמובן שעל מנת לממש את ההטבה, יש צורך להגיש בקשה לפטור ממס ולהציג תעודת עיוור בפני פקיד השומה הקרוב למקום המגורים. יש לציין כי ניתן אף לקבל החזר רטרואקטיבי של עד 6 שנים, כך שבהחלט מומלץ להגיש את הבקשה וליהנות מהזכות שהמדינה מעניקה לכם. כמובן שהחוק מגדיר מראש את תקרת המס, בהתאם לגובה ההכנסות. למשל, כאשר מדובר על הכנסה מיגיעה אישית, החוק מגדיר את תקרת המס הפטורה נכון לשנת 2019 על סך של 615,000 ₪, כאשר מדובר על נכות שנקבעה לתקופה של 365 ימים ומעלה. לעומת זאת, במידה ותקופת הנכות נקבעה לתקופה של 185 – 364 ימים, התקרה הפטורה ממס תהיה על סך של 73,800 ₪ בלבד.

כל מה שכדאי לדעת לגבי מס הכנסה לעיוורים

אחת הנקודות החשובות ביותר שכדאי לדעת, היא שישנו הבדל בין התקרה הפטורה במס בין הכנסה מיגיעה אישית לבין הכנסה שאינה מיגיעה אישית. למשל, אדם שיש לו הכנסה מיגיעה אישית והכנסה שאינה מיגיעה אישית, זכאי לתקרה הפטורה ממס על סך של 73,800 ₪. מדובר על שילוב של שתי סוגי ההכנסות, היות ותקרת הפטור ממס תהיה גבוהה יותר (קראו מידע חשוב באתר עורך דין לתכנון מס), כאשר מדובר רק על הכנסה מיגיעה אישית. כמו כן, כדאי להכיר גם את הדקויות הקשורות להכנסות מריבית המשולמת על כספי פיצויים או לחילופין כספים המשולמים על ידי חברת הביטוח בגין נזקי גוף. במקרים כאלו, נכון לשנת 2019, התקרה הפטורה ממס תהיה על סך של 303,600 ₪ לשנה. במילים אחרות, ניתן לראות כי החוק מגדיר דקויות רבות שכדאי לדעת ולהכיר. רוב האנשים אינם נוטים להעמיק בתחומים מסוג זה, דבר שגורם להם לא פעם לפספס הטבות שונות המגיעות להם.

לסיכום, כל מי שמוגדר עיוור חייב להכיר את כל מה שנאמר בחוק לגבי מס הכנסה לעיוורים. החוק במדינת ישראל מנסה לסייע לעיוורים, לכן מומלץ לנצל את ההטבות ולקבל את הזכויות שלכם.

> קראו גם על חשבונית פיקטיבית ומה זה אומר בכלל