פגיעה בפרטיות

פגיעה בפרטיות – מה זה ואיך זה יכול להשפיע על החיים שלנו

 

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר התייחסות לנושא של פרטיות. בין אם זה בתקשורת האלקטרונית, הכתובה, הדיגיטלית וכן במקומות אחרים. אנחנו נחשפים יותר ויותר למשמעות של שמירה על הפרטיות שלנו וכן לכל מה שקשור להיבטים של פגיעה בה. 

צריך להבין, יש משמעות עצומה להיבט של פגיעה בפרטיות שלנו. כל אדם זכאי לכך שהפרטיות שלו תישמר, כלומר, ששום פרט אישי לא יהפוך לנחלת הכלל, שחברות מסחריות לא יעשו שימוש בפרטים ומידע אודותיו לצרכים מסחריים ללא רשותו, שהוא יוכל לנהל את חייו מבלי להיות חשוף לעין הציבור, אם הוא לא רוצה בכך, בוודאי בתחומים מסוימים שיכולים להפריע ולפגוע בחייו האישיים או המקצועיים. בין אם זה קשרי יישות, בין אם זה דברים שהוא ביצע בעבר, בין אם זה עניינים כספיים, בריאותיים ואחרים. 

פגיעה בפרטיות, היא עבירה לכל דבר. ועל כן, אם מישהו אכן מנסה לחשוף פרטים אודותינו או לעשות בהם שימוש ללא אישור שלנו, אזי שאנחנו יכולים להגיש כלפי תלונה במשטרה ולהגיש תביעה. 

כיצד אנחנו יכולים לפעול בנושא

על מנת להתמודד עם פגיעה שכזו, אנחנו צריכים לפנות אל עורך דין שמתמחה בנושא, עלינו לבחון את כל ההיבטים בהקשר זה, עלינו לספק את כל המידע והנתונים האפשריים, זאת בשביל שנוכל להציג תמונה מלאה אודות המקרה וכיצד אפשר להתמודד איתו. 

סביר להניח, שבשלב הראשון, העורך דין יבחן את המקרה ויחליט האם יש קייס, ובשלב השני הוא יוציא מכתב התראה לצד אותו אנחנו מבקשים לתבוע. במידה ולא נקבל מענה כלל או מענה הולם, הרי שאז אנחנו יכולים להגיש תביעה על פי המקרה שלנו ובהתאם למה שאנחנו דורשים מהתובע.