עורך דין פלילי בחיפה – על ההבדל בין פלילי לאזרחי

עבור מרבית האנשים, עורכי דין הם מקשה אחת, קבוצה אחת של אנשים שתפקידם, מקצועם, לייצג את הלקוחות שלהם, בין אם זה בחדרי חקירות, בין אם זה בבתי משפט ובין אם זה במקומות אחרים, החל מחדרי ישיבות וכלה בפגישות במשרד כזה או אחר.

אך כפי שאנחנו יודעים, לא כל עורכי הדין הם אותו דבר. לא במובן המקצועי, לא במובן האישי כמובן, אך גם לא בתחומים בהם מתעסקים. בגדול, עולם המשפט מתחלק לשני חלקים. יש עורכי דין שמתעסקים בתחום הפלילי ויש עורכי דין שמתעסקים בתחום האזרחי.

כך אם אנחנו זקוקים לעורך דין פלילי בחיפה או בכל מקום אחר, עלינו לדעת שהוא היחידי שיכול לטפל בעניינו, אין טעם לפנות לעורך דין אזרחי, מאחר והוא לא יוכל לטפל בעניין שלנו, מאחר וזו לא ההתמחות שלו, הוא לא מכיר ולא יודע את הנושא. לכן, חשוב שאנחנו נבחר אך ורק עורך דין שכן מתמחה בכך.

ההבחנה בין עורך דין פלילי בחיפה למשל, לבין עורך דין אזרחי, היא מהותית והיא נובעת מהעובדה שעולם המשפט מתחלק בין השניים ואין קשר ביניהם.

מה ההבדל בין עורך דין פלילי לאזרחי

עורך דין פלילי הוא סנגור. זה אומר, שעליו להגן על הלקוח שלו מול טענות התביעה. במשפט עובד הכלל הבא, הנאשם חף מפשע כל עוד הוכח אחרת. מי שצריך להוכיח את אשמתו, היא התביעה. ההגנה תפקידה להגן על הלקוח מפני טענות התביעה, היא לא צריכה להוכיח שהוא חף מפשע. מספיק שהיא תפריך את טענות התביעה.

זאת להבדיל מעורך דין אזרחי, שיכול להיות, כאמור, גם התובע והוא יצטרך להוכיח את אשמתו של הצד השני.