הגשת תביעה נגד חברת ביטוח

הגשת תביעה נגד חברת ביטוח

אחת התביעות החשובות והשכיחות ביותר, בין אם זה עבור אנשים פרטיים, בעלי מקצוע, חברות גדולות או עסקים קטנים, הן תביעות ביטוח. מדובר בתביעות שמוגשות נגד חברות בדרישה לממש את הפוליסה כלשונה וככתובה. 

כידוע, אנשים רוכשים פוליסות ביטוח מסוגים שונים, זאת במטרה שבימים קשים, אם חס וחלילה קורה משהו, יהיה מי שיעמוד לצידכם ויתמוך בהם בהיבט הכלכלי. נניח, אם אנחנו מתמודדים עם מחלה, אז נרצה לממש את הפוליסה בשביל שנוכל לעמוד בעלויות הטיפולים וכל מה שנדרש עבורנו בשביל להחלים. 

חברת הביטוח מצידה, תרצה לעשות כל מה שניתן בשביל לא לשלם לנו, לחסוך בעלויות. בין אם היא תעשה באופן מלא, כלומר תנסה להימנע מכל תשלום ובין אם היא תעשה זאת באופן חלקי, כלומר תסכים לשלם אך לא על פי תנאי הפוליסה. ישנן דרכים שונות כיצד היא תנסה לעשות זאת. המטרה שלנו במסגרת תביעת ביטוח, היא להוכיח שעל החברה לשלם את הסכום המלא. 

כיצד מגישים תביעה נגד חברת ביטוח?

ראשית, צריך לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי אשר יכול להעמיד לרשותנו את כל היכולות המקצועיות והידע הדרוש שעומד לרשותו, בשביל לייצג אותנו בבית המשפט או בכל מקום אחר, על הצד הטוב ביותר. 

שנית, אנחנו צריכים להחזיק ברשותנו את כל החומרים הנדרשים, בשביל שנוכל להציג את הטיעונים שלנו על הצד הטוב ביותר. אנחנו צריכים גם להיות מוכנים לבצע כל בדיקה שהחברה דורשת, בשביל להוכיח את הטענה שלנו, גם אם נדמה לנו שהצדק איתנו ואין סיבה שנסכים לכך. 

שלישית, חשוב להיות עקשניים וסבלניים. אחרת אנחנו עלולים לוותר בקלות. זה יכול לקחת זמן ועלינו להיות ערוכים לכך, גם אם זה לא פשוט עבורנו.