ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך – מי זכאי לקבל אותו?

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי שמאפשר לכל אדם מעל גיל 18 ובעל דעה צלולה, להחליט מי יקבל את ההחלטות השונות בענייניו במידה והוא לא יוכל לעשות זאת בצורה עצמאית. ברוב הפעמים, אנשים מבוגרים או אנשים הסובלים ממחלות הפוגעות בתפוד המנטלי, בוחרים לחתום על מסמך זה. מדובר למעשה על תחליף הולם לאפוטרופוס אשר ממונה על ידי בית המשפט, לאחר שהאדם איבד את היכולת שלו להחליט החלטות בצורה שקולה. לעומת מינוי האפוטרופוס, יפוי כח מתמשך מאפשר לכל אדם להחליט מראש מי יהיה מיופה הכוח שלו, במידה והוא לא יצליח לתפקד בצורה עצמאית. ניתן למנות מיופה כוח אחד או יותר, אשר יהיו אחראיים על כל ענייני הכספים, הבריאות והעניינים האישיים.

ייפוי כוח מתמשך – מי זכאי ומהי המשמעות שלו?

כאמור, כל אדם בגיר מעל גיל 18 זכאי לערוך לעצמו ייפוי כוח מתמשך, בתנאי שהוא נמצא בדעה צלולה ומבין את המשמעות של המסמך המשפטי הזה. כדאי לציין כי גם מיופה הכוח חייב להיות בגיר שמבין את האחריות שמוטלת עליו. המסמך חייב להיחתם בפני עורך דין, על מנת לוודא כי שני הצדדים מבינים את המשמעות המשפטית של ההסכם והם חותמים עליו בהסכמה מלאה ומתוך רצון חופשי. לא ניתן להכריח אדם מסוים להיות מיופה כוח, ולכן חשוב לבחור באדם שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות, היות ומדובר על נטל שלא כל אחד מוכן לקחת על עצמו. ניתן להעניק למיופה הכוח חופש מוחלט, או לחילופין לספק לו הנחיות ברורות כיצד לפעול בנסיבות השונות.

לסיכום, כל אדם בגיר מעל גיל 18 זכאי לערוך לעצמו ייפוי כוח, על מנת לבחור בצורה עצמאית באדם שהוא סומך עליו, כדי שיהיה מיופה כוחו.

> בדקו כמה עולה ייפוי כח מתמשך בלינק זה