גירושין בהסכמה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתגרשים, כך שנתוני שיעור הגירושים עולה בקצב מדאיג בכל שנה בכל רחבי העולם. בעוד שחלק מהאנשים עדיין חושבים שגירושים הם דבר רע, אחרים מנסים לתת לזה ייחוס חיובי ובוחרים לעבור את התהליך בצורה נעימה יותר לכולם – הן לכל אחד מבני הזוג והן לילדים והמשפחה שסובבת אותם.

תהליך זה מוכר כיום בשם גירושין בהסכמה, והוא הפך להיות סוג של טרנד מבוקש בקרב זוגות שמחליטים להיפרד ולסיים את חיי הנישואין שלהם בצורה טובה ונעימה יותר.

מהן גירושין בהסכמה?

אנשים רבים אינם מרוצים מהמצב הנוכחי של נישואיהם ולכן מחליטים על גירושין. הם מרגישים שהם רוצים להשתחרר מהשליטה של בן הזוג שלהם, ורוצים לבחור מחדש את בני הזוג שלהם שאיתם הם ירצו לחיות כל החיים. כדי שיוכלו לנהל את הליך הגירושין בצורה חיובית יותר, הם בוחרים לעשות זאת באמצעות גירושין בהסכמה.

גירושין בהסכמה היא אחת מצורות הגירושין הנפוצות ביותר, והיא קיימת כבר זמן רב. המונח "הסכמה" כאן מתייחס לעובדה ששני הצדדים המעורבים בגירושין מסכימים על מה הם רוצים לעשות וכיצד הם רוצים להתנהל. תהליך זה זהה לתהליך גישור שנערך בין שני אנשים, כדי שכל אחד מהם יצליח להגיע להסכמות והפרידה תהיה ברוח טובה.

קראו על גישור גירושין>>>

גירושין בהסכמה בליווי של עורך דין גירושין

אנשים רבים חושבים שגירושים מסוג זה אפשריים רק כאשר שני הצדדים מבוגרים, אך זה לא תמיד נכון כיוון שאפשר למצוא כיום לא מעט זוגות שבוחרים להתגרש בגיל צעיר, או כעבור מספר שנים בודדות של חיי נישואין וניהול חיים משותפים יחד.

עורך דין גירושין יכול להוות נכס אמיתי לזוג שנמצא בעיצומם של גירושין, ובמיוחד אם כל אחד מהצדדים רוצה לערוך את הגירושין בצורה נעימה ובהסכמה. עו”ד גירושין יכול לעזור לזוגות עם נושאים כמו משמורת לילדים, שעות ביקור, מזונות וכו’.