עורך דין תאגידים

עורך דין תאגידים

עורך דין תאגידים הינו עורך דין שמתמחה בתחום של דיני חברות, התנהלות חברות, שיקולי מיסוי ועוד. עורך דין מסוג זה חייב להכיר את התחום לעומק, היות ומדובר על תחום רחב שכולל בתוכו תתי תחומים רבים וחשובים. רק עורך דין מנוסה ומקצועי, יוכל לייעץ לחברות השונות כיצד להתנהל נכון מבחינת מיסוי, לספק להם את הייעוץ העסקי הדרוש להם לצורך פעילות שוטפת וכמובן לעמוד לצדם בכל הקשור לניסוח חוזים והסכמים מסחריים שונים. למעשה, כל חברה חייבת להתייעץ עם עורך דין מסוג זה, היות וזוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמם חברה יעילה, עמידה ויציבה לאורך זמן. ללא הסכמי ניהול ושותפות בין מייסדי החברה, ללא הייעוץ המשפטי הדרוש לצורך הקמת החברה ויצירת המבנה הארגוני בה וכמובן ללא היכולת להכין חוזים מסחריים והסכמי הלוואות – שום חברה לא תצליח לשרוד לאורך זמן.

עורך דין תאגידים – מהו בעצם תפקידו בכוח?

עורך דין תאגידים יכול לתרום המון לכל חברה שמעוניינת לקדם ולפתח את עצמה בתחום העסקי. התפקידים של עורך דין מסוג זה הינם רבים ומגוונים, והם כוללים בתוכם ליווי צמוד של החברה, מענה על כל השאלות והבעיות שעולות במהלך הדרך וכמובן מתן ייעוץ משפטי מקצועי. עורך הדין יסייע לחברה בכל שלבי ההקמה שלה, כולל סיוע בניסוח תקנון החברה, הכנת כל ההסכמים והחוזים מול השותפים והעובדים וכדומה. בנוסף, עורך הדין יוכל לסייע לחברה בכל העסקאות השונות שבהן היא מעורבת. הוא יכול לסייע לה בשלבי המשא ומתן, בייצוג בבתי המשפט, במתן ייעוץ בכל הקשור לדיני עבודה, בהתקשרות מול רשם החברות וכמובן בהכנת חוות דעת משפטיות והתנהלות מול ספקים ולקוחות. עורך הדין יכול לסייע בכל הקשור להתקשרויות עסקיות מול גורמים שונים, הכנת הסכמי סחר והפצה וכמובן סיוע בהסכמי שכירות וכדומה. חברה שנכנסה לסכסוך מורכב מול אחד הלקוחות או אחד הספקים לדוגמא, יכולה תמיד להיעזר בעורך הדין שלה לצורך גיבוש אסטרטגיה משפטית וכמובן ליווי וייצוג בכל שלבי המשפט השונים.

לסיכום, עורך דין תאגידים מעוסק גם במנהל עזבון הינו עורך דין שמתמחה בכל הקשור להתנהלותן של חברות וארגונים. הוא יכול לסייע ולייעץ בנושאים השונים, לצורך התנהלות קלה ויעילה יותר.