תביעה על תאונה בשטח ציבורי

את מי תובעים כאשר התרחשה לכם תאונה בשטח ציבורי

תביעה על תאונה בשטח ציבורי

תאונה בשטח ציבורי יכולה לקרות בכול מקום, זאת ליד מבנים ציבוריים, בהליכה על המדרכה, בכביש או בדרכים שונות, כמו בפארקים ובשאר מרחבים פתוחים ציבוריים או סגורים. למעשה, תאונה כזאת יכולה להתרחש בכול מקום בכל זמן ולכל אחד, בעוד שלא מעטים האנשים ששברו רגל, יד, או נחבלו ואפילו נהרגו(!) בשטח ציבורי.

במקרים כאלה של תאונה שהתרחשה במקום ציבורי, חשוב לדעת את מי יש לתבוע. אז כיצד פועלים ואת מי תובעים? כל הפרטים בהמשך.

זה יכול לקרות לכל אחד. אתם יוצאים ליום שגרתי של עבודה או לימודים, יוצאים לטייל עם המשפחה או לבילוי עם חברים – ואז ברגע אחד אתם נופלים, נחבלים, נדרסים ונפגעים. במקרים כאלה של פגיעה בשטח ציבורי – יש לדעת כיצד אפשר לקבל פיצוי. מידע מלא תוכלו למצוא גם בלחיצה כאן

אז מי אחראי לתאונה?

"תאונת מדרכה" הפכה למושג כללי שנוגע לתאונות ופציעות שמתרחשות בשטחים ציבוריים. כך למשל אחראית העירייה או הרשות המקומית לפצות אדם שנחבל או נפגע בשטח ציבורי. אחריות זאת של הרשויות המקומיות, מגיעה מסעיף 235 של חוק פקודת הנזקין אשר גורס כי – מלבד הפיצוי הכספי שיקבל התובע, ישנה אחריות של הרשות לדאוג לתיקון מידי של תקלות, מכשולים ואלמנטים תקולים שנמצאים במרחב הציבורי.

קבלת פיצוי

על פי שלומי וינברג עו"ד רשלנות רפואית קבלת הפיצוי בעקבות הפציעה, תלויה כמובן בכל מקרה לגופו כמו גם בנסיבות. כך למשל מקרה של אּדם שנפל בשל מכשול במדרכה, שבר את ידו וכתוצאה מכך, הגיע עם גבס לחתונת בתו. התאונה אירעה ימים בודדים לפני האירוע ושיבשה את מהלך העניינים. לכן במקרה כזה: תבע הנפגע את העירייה וזכה בסכום של 25 אלף שקלים. עם זאת, במידה ואין יכולת להוכיח כי קיים מכשול במרחב או שהנסיבות מקילות – לא תמיד יקבע בית המשפט פיצויים. לכן בכול מקרה, יש לפנות אל עורך דין שעוסק בתחום הנזקין ובאמצעות קבלת ייעוץ – לבחון את האופציות שלכם להגשת תביעה בבית המשפט.