תביעת סיעוד ביטוח לאומי

תביעת סיעוד ביטוח לאומי, חברות הביטוח, קופת החולים? קצת סדר

מי שמוגדר במצב סיעודי על ידי מספר גופים כמו המוסד לביטוח לאומי, קופות החולים וחברות הביטוח הפרטיות, הינו תושב ישראל/ מבוטח שסובל מתשישות נפש או ממצב קוגניטיבי ירוד. מי שמוגדר 'תשוש נפש' הוא אדם שתפקודי המוח שלו נפגעו או שהוא סובל מאלצהיימר ודמנציה. מי שמוגדר כמבוטח שסובל ממצב קוגניטיבי ירוד, הוא מבוטח אשר אינו מצליח לאכול או לשתות בכוחות עצמו, לקום מהמיטה ולשכב, להשתנע ממקום למקום, ולהתרחץ ולהתלבש. על המבוטח לעמוד לפחות בשלושה קריטריונים כדי לקבל גמלות וסיוע מגופי הביטוח.

אבל במידה והמבוטח זכאי לסיוע וגמלת סיעוד, מה כל גוף מעניק? הנה רשימה של התנאים שמציעות קופות החולים, חברות הביטוח הפרטיות, והמוסד לביטוח לאומי:

קופות החולים

קופות החולים בארץ מציעות ביטוח סיעודי לאחר תשלום קבוע של דמי ביטוח חודשיים המותאמים לגילו של המבוטח ולמצבו הפיזי. המטרה בביטוח כזה לאפשר כיסוי סיעודי למבוטחים בגילים שונים תוך קבלת תגמול חודשי למבוטח אשר שוהה בביתו, כמו גם מתן תגמול ביטוח חודשי למבוטחי הקופה ששוהים במוסדות טיפוליים.

חברת ביטוח פרטית

מרבית הפוליסות שרוכשים מחברות הביטוח מציעות – בעת תשלום חודשי של דמי הביטוח –  תגמול כספי במקרים שהמבטח הגיע (על פי תנאי הפוליסה) למצב סיעודי לפי ההגדרה. מי שיגיש תביעה לחברות הביטוח, יקבל תגמול כספי בהתאם לתנאי הפוליסה. החברות השונות מציעות תגמולי פוליסות כמו סכום כסף אותו משלמים לנותני שירות סיעוד או מחזירים למבוטח במידה ושילם מכיסו על טיפול סיעודי. החברות מציעות סכום כסף שניתן באופן ישיר למבוטח, בעוד שהמבוטח יכול לבחור את התגמול בהתאם לצרכיו.

קראו גם על: חוק סיעוד

ביטוח לאומי

כל אזרח ותושב שישלם את הביטוח הלאומי בכול חודש, יהיה זכאי לסיוע של מטפל צמוד ולקצבאות ביחס משתנה. בשנת 2020 הוסיף הביטוח הלאומי הגדרה של קצבאות כספיות המוענקות למקבלי קצבת סיעוד. המוסד לביטוח לאומי הגדיל את שעות הטיפול של מי שמקבל טיפול סיעודי קבוע והגדרת קצבה המשולמת לתושבים שהגיעו למצב שדורש טיפול סיעודי.

במידה ואתם מתקשים לקבל את הזכויות שלכם-  צרו קשר עם משרד עורכי דין שעוסק בביטוחים כדי לממש את הזכויות במהירות.

לעוד מידע על תביעת סיעוד ביטוח לאומי לחצו כאן