זכאות לקנאביס רפואי

לא פעם באים לרופא מטופלים או אנשים שמרגישים צורך בקבלת קנאביס רפואי ומבקשים את עזרתו בעניין. חשוב לומר שיש כמה קריטריונים שבהם יצטרך לעמוד החולה כדי לקבל את אישור קבוע לקנאביס רפואי.

זכאות לקנאביס רפואי 

שימוש בקנאביס רפואי, הוא טיפול נפוץ לאנשים עם כאב כרוני או מצבים רפואיים אחרים. בעוד ששימוש במריחואנה נותר בלתי חוקי, יש מדינות המתירות לחולים מסוימים את השימוש במריחואנה רפואית על ידי אלה שיש להם מצב מתאים המעניק להם זכאות לקנאביס רפואי.

המונח "קנאביס רפואי" מתאר את נגזרותיו של צמח הקנאביס סאטיבה. שתיים מהתרכובות הפעילות שלה הן קנאבידיול (CBD) ו-delta-9 tetrahydrocannabinol (THC). ל- CBD יש כמה יתרונות אבל הוא לא זה שגורם להרגשת ה"היי". ה"סטלה" הקשורה למריחואנה מגיע מ- THC.

מריחואנה כתרופה 

מריחואנה רפואית אינה דבר חדש, שכן מחקר שבוצע במשך עשרות שנים ,נעשה כדי לראות כיצד ניתן להשתמש בה לטיפול במצבים שונים. ל- THC, בפרט, הוכחו כמה יתרונות בכל הנוגע לטיפול בבחילות וחוסר תיאבון בחולי סרטן.

תרופות שמקורן במריחואנה, אושרו במספר מקומות ברחבי העולם. זה כולל כדורים, תרסיסים ונוזלים המכילים THC.

עד כה, החוקרים מסכימים שתרופות מסוג זה יעילות יותר מכל צמח המריחואנה בכל הנוגע למטרות רפואיות. הסיבה לכך היא שיש לטהר את המריחואנה לפני שניתן להשתמש בה לייצור תרופות. ‌

מהו השימוש הנפוץ בקנאביס? 

השימוש הנפוץ ביותר בקנאביס כתרופה, הוא לשיכוך כאבים. בעוד שמריחואנה רפואית אינה חזקה מספיק כדי להחליף משככי כאבים שנרשמו לאחר ניתוח, היא הוכיחה שהיא מועילה בהקלה על כאבים כרוניים, במיוחד אלה הקשורים להזדקנות. 

קנאביס רפואי אינו ממכר כמו אופיואידים והוא פועל כחלופה לאיבופרופן או אקמול. כמובן שיש צורך בקבלת רישיון לקנביס רפואי כדי לעשות בו שימוש.