עובדים סיעודיים זרים - איך לא תסתבכו

עובדים סיעודיים זרים – איך לא תסתבכו

מדינת ישראל קובעת תקנות ברורות להעסקת עובדים סיעודיים זרים. התקנות נועדו להגן בן זמנית גם על הזכויות של העובד וגם על הזכויות של המעסיק. העסקה חוקית בהתאם לתקנות מבטיחה שלא תסתבכו בצרות. חשוב להדגיש שהעסקה לא חוקית של עובד זר מהווה עבירה פלילית. הקפידו ללוות את כל תהליך ההעסקה בעורך דין או חברת השמה מנוסה, אמינה ומקצועית. העסקת עובדים זרים סיעודיים היא לא תחום בו אפשר לעגל פינות. 

העסקת עובדים זרים סיעודיים דרך חברת סיעוד

במקרים בהם אתם מעסיקים את העובד דרך חברת סיעוד החובות כלפיו מתחלקים ביניכם לבין החברה. על מנת שלא למצוא את עצמכם מסובכים עם החוק יש להקפיד לבחור בחברת סיעוד אמינה ומקצועית. אם מתעורר בכם ספק קל כדאי להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום. 

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על העסקה של עובד זר ללא היתר

תשלומים חודשיים לעובד סיעודי

  1. שכר עבודה שוטף
  2. ביטוח בריאות
  3. ביטוח לאומי
  4. הוצאות נסיעה
  5. דמי כיס 

העסקת עובדים סיעודיים זרים מחייבת בתשלום שנתי של דמי הבראה. במצבים של פיטורין יהיה עליכם לשלם גם פיצויי פיטורים, פדיון ימי חופש ותשלום תואם חוק בעבור זמן ההודעה המוקדמת. 

חתימה על הסכם עבודה עם עובד זר

כל מעסיק של עובד זר חייב ללוות את ההתקשרות עמו בהסכם בכתב. על ההסכם לפרט את תנאי העסקה ולכלול חתימה של העובד והמעסיק. על מנת למנוע אי הבנות ותסבוכות עתידיות חשוב ללוות את החתימה על ההסכם עם עורך דין. מעורבות של עורך דין מטעמכם מבטיחה שתבינו היטב את המשמעות של כל סעיף ותקבלו על עצמכם רק התחייבויות שאתם מסוגלים לעמוד בהן. העסקת עובד זר ללא הסכם עבודה חתום מהווה עבירה פלילית. עורך הדין יידע להסביר לכם מה בדיוק אתם מחויבים לספק לעובד ומתי.